AVİ Gayrimenkul Yatırım Değerleme ve Danışmanlık

AVİ Gayrimenkul Yatırım Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. bankaların ve diğer finans kuruluşlarının vermekte olduğu bireysel ya da ticari kredilerin güvencesini oluşturmak amacıyla taşınmaz mallar için tapularda ipotek tesisi iş ve işlemlerini üstlenmek, ayrıca bu kuruluşların gayrimenkul araştırması, takyidat belgesi alınması gibi işlemlerini yürütmek amacıyla 15.10.2008 tarihinde konusunda deneyimli çalışanlar istihdam ederek kurulmuştur.

AVİ; günümüz bankacılığının ve finans kuruluşlarının teknolojik gelişmeler çerçevesindeki uygulamalarını benimsemekte, gizlilik koşullarını koruyan otomasyona dayalı güvenli bir teknoloji ve bilişim sistemi kullanmakta ayrıca ikmal edilen işlemleri sigorta kapsamına almaktadır

AVİ ortaklığı; gerekli bilgi birikimine ve tecrübeye sahip objektif, güvenilir, gayrimenkulün hukuki yönünü bilen hukukçular, gayrimenkul mevzuatına hâkim Tapu ve Kadastro teşkilatında yönetici olarak görev yapmış uzman personel ile bankacılık finans sektöründe çalışmış uzman bankacılardan oluşmaktadır.

01. TARİHÇE

Avi Gayrimenkul, 15.10.2008 tarihinde kurulmuş, 2009 yılı içerisinde yapılanmasını genişleterek tüm Türkiye çapında hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılı itibariyle toplam ipotek tesisi ve tescili işlem adedi 250.000 üzerindedir.

02. VİZYON

Hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek güçlü bir iletişim sağlayarak bankalarımız ve müşterilerimizin talep beklenti ve memnuniyetlerini en üst seviyede karşılamak, ipotek tesisi konusunda Türkiye’nin bir numaralı firması olmaktır.

03. MİSYON

Avi, ulusal pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırarak kendi uzmanlık alanında yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, güvenilir ve saygın bir kuruluş olma misyonu ile büyümeye devam edecektir.

Yönetim Kurulu

Haluk Avcı
Yönetim Kurulu Başkanı

Haluk Avcı

1966 Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1993-1994 yıllarında Almanya’da J.W.Von Goethe Üniversitesinde Avrupa Birliği Hukuku ve Banka Hukuku üzerine çalışmalar yapmıştır. 1997 yılında Federal Almanya Parlamentosunda 7 ay süre ile Parlamenter Demokratik rejimler üzerine incelemelerde bulunmuştur. 1998 yılından buyana çeşitli hukuk konferansları da vermiş olan Haluk Avcı, 2000 yılından bu yana TRT Int ve TRT 2’de yayınlanan Avrupa Hattı, Diyalog, Memleket Saati, Uzaktaki Yakınlarımız programlarında 400’e yakın programa konuk Hukukçu olarak katılmıştır ve programlar devam etmektedir. Kendisi aynı zamanda marka vekilidir.